NOVI CARIBRODSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zadnje teme

Vladika ili bludnik?

2 posters

Ići dole

Vladika ili bludnik? Empty Vladika ili bludnik?

Počalji od skeleton 21st Juni 2011, 8:02 am

BEOGRAD - Ne mogu više da ćutim, tišina me ubija. Vladiku Vasilija Kačavendu moramo zaustaviti u ime hrišćanstva, u ime SPC, kojoj pripadam dušom i telom.
Ovim rečima počinje svoju šokantnu ispovest 36-godišnji Beograđanin Bojan Jovanović, koji je bio đakon SPC dok je služio u Bijeljini kod episkopa tuzlansko-zvorničkog Vasilija.
- Mučio mi je i telo i dušu, i o tome moram da progovorim - kaže Jovanović i tvrdi da poseduje šest snimaka, kojima će potkrepiti optužbe.
Jovanović Kačavendu zove Pablo „jer je pod tim imenom bio zaveden kao saradnik Udbe”.
- Čim sam došao u Bijeljinu, počeo je da me ljubi po vratu i dodiruje po intimnim delovima, i molio me da se skinem da vidi kako sam građen, i da bi znao kakav krst da mi kupi. Napadi su bili svakodnevni. Rekli su mi da je bolje da nikome ne govorim kakav život vladika vodi. Igumani su podvodili bogoslove, dovođeni su mladići kojima je nuđeno sve. Organizovano je prebijanje onih koji su pričali da je vladika pedofil i homoseksualac, dolazili su razni biznismeni. Pravljene su terevenke i pijanke u toku posta - kaže Jovanović, pa nastavlja:
- Biraju decu bez roditelja, iz siromašnih sredina, gde bi bilo sramota pričati da vas je neko seksualno zlostavljao. Od mene je tražio da vidim koja su deca bez roditelja, da im dam malo para pa da ih dovedem u dvor da on izabere. Tražio je samo onu do 11 godina, jer starija verovatno već imaju seksualne odnose, pa su prljava. Tada sam hteo da ga ubijem, samo ga je Bog sačuvao - kaže na kraju Jovanović.
Kačavenda: Nemam pojma o čemu priča
Vladika zvorničko-tuzlanski u izjavi za Kurir tvrdi da ne zna za šta ga to optužuje Bojan Jovanović.
- Službovao je kod mene, ali je otišao. Nemam pojma o čemu priča. To je sve što mogu da vam kažem - dodao je vladika i prekinuo vezu.
Advokat Duško Tomić tvrdi da u prvi mah nije mogao da poveruje u Bojanovu priču, koliko je bila šokantna.
- Ostao sam bez teksta kad sam pročitao ispovest. Zatim sam i sam počeo da se raspitujem. Svi su mi govorili: „Pusti to“. Prošle godine sam otišao kod vladike Kačavende. Iznenadilo me je da mi je - umesto negiranja - ponudio 50.000 evra da bi se, kako je rekao, „cela stvar smirila“.

Vladika ili bludnik? Vasilije-Kaavenda
skeleton
skeleton
Moderator
Moderator

Broj poruka : 483
Points : 573
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vladika ili bludnik? Empty Re: Vladika ili bludnik?

Počalji od bubbby 21st Juni 2011, 10:37 pm

Cist peder i pedofil , na zalost pri nji je tova nesta normalno samo se krije dok nekoj ne propeva isto je i pri Katolicite , mozda jos u vecoj meri i papata je stitil tova imase skandal i u katolickutu crkvu.... Zalosno ali verno...

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu