NOVI CARIBRODSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zadnje teme

Raskazi za Zapadnite Pokrainini

+5
skeleton
diskutant
bubbby
valli
Slavica
9 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 15th Mart 2011, 1:36 am

E tova je gadno ,ja sam roden u Caribrod i sam zivejal tam mnogo godine al ja nikad nesam rekal da sam bil pod represiju , caribrodska zarezoja je llegenda, ja nebeo tamo ,al dobi slice i video , na zalost ima ljudi koji za malko pare se prodavaji i pljuju na onova sto su proziveli dobro u tija grad , u inostranstvo je tesko zbog politikutu sto se vodi prema srbiju..............al u srbiju bugarska manjina neje ugnjetavana nikiga, ja sam bg. nacionalnost ali nikad nesam bil maltretiran po tuja osnovu

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od Slavica 15th Mart 2011, 3:16 am

Idi kaji tova na tezi (Caribrodchani) koito lejaha po Goli Otok zaradi Balgarshtinata si.

Slavica
Slavica
član
član

Broj poruka : 115
Points : 145
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 15th Mart 2011, 1:21 pm

bubbby ::E tova je gadno ,ja sam roden u Caribrod i sam zivejal tam mnogo godine al ja nikad nesam rekal da sam bil pod represiju , caribrodska zarezoja je llegenda, ja nebeo tamo ,al dobi slice i video , na zalost ima ljudi koji za malko pare se prodavaji i pljuju na onova sto su proziveli dobro u tija grad , u inostranstvo je tesko zbog politikutu sto se vodi prema srbiju..............al u srbiju bugarska manjina neje ugnjetavana nikiga, ja sam bg. nacionalnost ali nikad nesam bil maltretiran po tuja osnovu
Не мога да повярвам. Такава наглост и лъжа!
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od diskutant 15th Mart 2011, 3:35 pm

Не е лъжа. Момчето не е криво, просто, толко му стига акъла. Може би е ходил до Ниш или до Белград, кога са пътували на ученическа екскурзия с рейс, или е пак ходил с майка си до Калотина, или даже до Драгоман, за да пренася т цигари. С него да спориш за политически теми… не става.
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od ŠiŠa 15th Mart 2011, 5:58 pm

Slavica ::Idi kaji tova na tezi (Caribrodchani) koito lejaha po Goli Otok zaradi Balgarshtinata si.


De Slavice ne se zavutuj vishemka , kolko i koji silni Caribrodzanje su pa lezali u zatvor na Goli Otok ??? I uz tova josh pa s's obrazlozenje Bugarska manjina ??? Kako bre mozesh teka neshto da pishesh , i ako je pa istina onda daj dokazi da vide svi.
Na Goli Otok su lezali izricito politichci zatvorenici , izricito iz politickih razloga...Ako je nekoj iz Caribrod lezal na Goli Otok , t'ge je postojal i debel razlog zasto je teka osuden , ili je oratil neshto protiv Tita i partiju ili neshto slicno...
A kiko god da ga obrnesh i okrenesh sve tova nema nikikve vrsce s's d'n'snjicu , ili sakashe i tova da natovarish na Srbiju , da je Srbija kriva...
ŠiŠa
ŠiŠa
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 419
Points : 478
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 15th Mart 2011, 10:49 pm

ŠiŠa ::
Slavica ::Idi kaji tova na tezi (Caribrodchani) koito lejaha po Goli Otok zaradi Balgarshtinata si.


De Slavice ne se zavutuj vishemka , kolko i koji silni Caribrodzanje su pa lezali u zatvor na Goli Otok ??? I uz tova josh pa s's obrazlozenje Bugarska manjina ??? Kako bre mozesh teka neshto da pishesh , i ako je pa istina onda daj dokazi da vide svi.
Na Goli Otok su lezali izricito politichci zatvorenici , izricito iz politickih razloga...Ako je nekoj iz Caribrod lezal na Goli Otok , t'ge je postojal i debel razlog zasto je teka osuden , ili je oratil neshto protiv Tita i partiju ili neshto slicno...
A kiko god da ga obrnesh i okrenesh sve tova nema nikikve vrsce s's d'n'snjicu , ili sakashe i tova da natovarish na Srbiju , da je Srbija kriva...

През Голи Оток и военния затвор в Пожаревац са преминали 125 000 българи от територията на Югославия.
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 16th Mart 2011, 12:17 am

Vali slabo pripremljen kadar si , kazi kolko Srbi i Crnogorci i Albanci u BG .nesu smejali da kazu proizhodat si u onova vrme ka je bil Goli otok,ja dji poznavam dosta i jos uvek se prezivaju na v nema ic nakraju prezimena.Kazi mi sto istocna Bg. neznaje nista za Zapadnalite pokrajnini(od tekvija ko tebe i diskutanta) javi davam samo primeri koji su dokazani a vi se palite.A siguran sam da i diskutantat(on je mnogo pametan inace i je obikolil svetat) i on ka si kupi nesto od pazarat kaze kupi ga od bugarete...........isto ko Gari ka se kara s Coftu i mu kaze ej Ciganine......

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 16th Mart 2011, 12:24 am

A Bozidar Dimitrov bese pisal u 24 casa za izbiranjeto na bg car. I kaze:pposto turcite su izbili svu inteligenciju u bg ili su se razbegali , naj golemata inteligencija u tova vreme su bili Srbi i Crnogorci ,ali nesu mogli da dozvole tova i zatova uzimu cara iz Nemacku............Tova neje propagandna literatura sto vi davaju na lekcijete ,a tova je vesnik 24 casa iz 199....i nekoju godinu nese secam tacno .

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 16th Mart 2011, 1:00 am

Slavica ::Idi kaji tova na tezi (Caribrodchani) koito lejaha po Goli Otok zaradi Balgarshtinata si.

Svi sto su lezali na goli otok su bili tamo ne zaradi Balgarshtinata si a zbog Rusiju . U tova vreme neje bil problemat s bg . Tito i Georgi dimitrov su se borili za balkansku federaciju , a Staljin je bil protiv tova , zatova su apsili rusofilite,ne bugarofili............deda mi je bil tam ,ali on si bese rusofil..

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 16th Mart 2011, 1:14 am

Da negovorim gluposti ,Caribrod se je pisal teka uvek do susretat na Tile i Georgi tam i u njegovu cast Tile ga obrca u Dimitrovgrad .....

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 16th Mart 2011, 10:24 am

Не мога да разбера защо все повтаряш, че източна България не знаела нищо за Западните покрайнини. Това не е вярно. В цяла България и източна и западна за Западните покрайнини знаят тия които се интересуват. И в западна България има хора, които не знаят нищо за Западните покрайнини.
А за това че са лежали в затворите русофилите е вярно. Но най-големите русофили са били българите. Надявали са се на Русия за защита на етническите им права. Надявали са се на равни права със сърбите в замисляната нова славянска федерация. Но когато се разбира истинската цел на Сърбия тя да управлява федерацията, а България да бъде само една република като Словения и Хърватия, Русия и България се отказват от тази неравноправна федерация. Затова българите русофили са лежали по сръбските затвори. На Югославия името й не отговаряше да действителността. Това си беше Голяма Сърбия. Право на другите народи беше само да изпълняват и да не надигат глава. И как Белград ще се съгласи на равноправна федерация с България, като се знае, че и Македония е българска. Това което повтаряте, че българите мечтаели за Санстефанска голяма България ами Сърбите не само мечтаха, но я имаха тая голяма Сърбия. Кой им е виновен, че не можаха да я запазят.
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od Slavica 17th Mart 2011, 3:22 am

bubbby :: ..............al u srbiju bugarska manjina neje ugnjetavana nikiga, ja sam bg. nacionalnost ali nikad nesam bil maltretiran po tuja osnovu


... "Poganovski Manastir ako ste chuvali ' (2:49)

... 'Chetvorica od Dimitrovgrad' (3:51)

... 'bija, mlatija, bija mlatija' (4:50)

... 'nie sme maltretirani kato Balgari v Jugoslavia' (6:33)
Slavica
Slavica
član
član

Broj poruka : 115
Points : 145
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od ŠiŠa 17th Mart 2011, 6:38 am

Bla bla bla bla...tova su prikasce za malecka deca. U mojtu rodninu ima kodza Bugare i nikad za nikad nes'm cul da je nekoj bijen , maltretiran , da je bil na Goli Otok i slicno.Znalo se koj je is'l na Goli Otok , i kiga je tova bilo. Titova paranoja da bi nekoj mog'l da bude verniji Staljinu nego njemu je mnoge ljude stajala dugogodisnje slobode i njihovoga dostojanstva, a neki su ubijeni. Tito neje gledal po tova odeka si i koj si , da li si iz Caribrod , iz Nis , iz Beograd , iz Zagreb , iz Ljubljanu , tova ga neje interesuvalo. Slavice, drug Tito je umrel , i ne ide se vishemka na Goli Otok. Goli Otok je u Hrvatsku ako nesi znala! Sve tova sto pises nema nikikve vrsce s's Srbiju.Diskutant bese napisal na starijat forum da Caribrodzanje nesu krivi sto je Caribrod pripadal Jugoslaviji (Srbiji). Pa nesu krivi , ama koj je kriv? I zasto je teka ispadlo ? U drudjijat svetsci rat Bugarska je bila Hitlerov saveznik , tova ste zabovarili ko mi se cini , i teja teritorije su pripadle Jugoslaviji zatova sto Bugarska neje imala pare da isplati ratnu odstetu.I sa ? Sa znaci trebe da se vrnu teja teritorije na Bugarsku da bi se smirila situacijata.Ama trebe da se znaje deka tova nemoze da mine bez krvoprolice. Ja nes'm spreman nikoga da zrtvujem iz mojtu rodninu , pitam se spremni li ste vi da zrtvujete nekoga? Cija deca da djinu?
Jos nesto, ujca mi je poreklom Bugarin i uspejal je kodza do s'ga. Bil je komandir milicije u Nis , komandir milicije u Aleksinac , nacelnik milicije u Nis , Pukovnik Republicke policije , bil je zaduzen za nekoje rabote koje nesu za javnost...itd... Znaci i pored toga sto je Bugarske nacionalnosti nikoj ga neje sprechaval da napreduje i da bude nekoj i nesto.
ŠiŠa
ŠiŠa
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 419
Points : 478
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 17th Mart 2011, 4:14 pm

ŠiŠa ::
Jos nesto, ujca mi je poreklom Bugarin i uspejal je kodza do s'ga. Bil je komandir milicije u Nis , komandir milicije u Aleksinac , nacelnik milicije u Nis , Pukovnik Republicke policije , bil je zaduzen za nekoje rabote koje nesu za javnost...itd...
Уйка ти много ми прилича на Виден Митов. Няма защо да се чудиме защо ти мислиш така. Очевидно цялата ви фамилия е в услуга на сръбските интереси във вреда на българите. Нали знаеш как се печели сръбското доверие и се влиза в УДБА и полицията - като предадеш българите и работиш срещу България.


Poslednji izmenio valli dana 17th Mart 2011, 8:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od ŠiŠa 17th Mart 2011, 6:45 pm

Bravo Vallli , ti si naj pametan ! Pol'ko ti ulezne u dupe nego u glavu...
Ti be ko da si cel zivot pasal travu na staru planinu i si prchil ovcete...i sa si dos'l tuva da izigravash matkadziju.
ŠiŠa
ŠiŠa
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 419
Points : 478
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 17th Mart 2011, 8:05 pm

Abe Vali sto se brkas kude ti neje mesto,u udbu rabote itija sto vode Bugarscete partije,za tova imu kartblans da rabote kvo si saku,sto ne uznes da opravis malko polozenijeto u Bg, pa t´gaj dojdi pri nas da prosvecujes......

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od Slavica 18th Mart 2011, 4:37 am

Vali, az hvarliam peshkira v ringa. S tija ne se izliza na krai.
Slavica
Slavica
član
član

Broj poruka : 115
Points : 145
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 18th Mart 2011, 7:27 am

Защо, нека си кажат хората какво ги боли.
Историята се повтаря:
"Свидетелите разкриват ужасяващия морален лик на нападателя на българщината в Западните покрайнини Виден Митов, наречен Царибродския Юда и сравнен по мерзост с издайника на Левски поп Кръстю.
Виден Митов не би имал злощастната си съдба да бъде убит насред София, ако не е бил толкова лаком и алчен. Той пристига редовно в София, след което прескача до Сливница, където получава пенсията си на запасен фелдфебел от българската армия. Малко му се виждат парите, плащани от сърбите заради неговите предателства, от които пропищяват българите в Западните покрайнини.
Той поставя в услуга на сърбите цялото си семейство. Единият му син става подпоручик в армията на поробителите, другият – свещеник, а единствената си дъщеря омъжва за помощник-началника на царибродското околийско управление. Макар и полуграмотен, Митов се докопва до общинската каса като помощник-кмет и на бърза ръка я приватизира.
Митов разсипва живота на невинни българи.
Неговото оръжие е доносът и то действа безотказно. Сред най-фрапантните му злодейства е наклеветяването и убийството на инж. Марко Атанасов. Интелигентният българин, завършил науките в Германия, имал нещастието да е наследник на най-хубавите поливни ниви край Цариброд. Митов им хвърля око и казва на сърбите, че инженерът бил оръдие на македонския комитет и че получавал пари от България. Докато Атанасов мерел нивите на свой сродник, Митов отишъл в общината и го наклепал, че измерването било със стратегически цели и резултатите щели потайно да бъдат пратени в България. Инженерът е застрелян на стотина крачки от дома на Митов. Майката така плачела на гроба на единственото си чедо, че клетвите й по адрес на Царибродския Юда се чували в града.
Виден не само доносничел срещу по-събудените българи, но и сам убил две момчета българчета през лятото на 1930 г., по коситба край с. Долна Невля. Така той показал верноподаничеството си пред придружаващите го сръбски офицери. Оправданието на Митов било, че момчетата уж прекарвали тайно през границата комити. Той редовно носел списъци, в резултат на които набедените били бити и за тази си дейност бил много ценен от окупаторите.
По донос на Митов за виновник за атентата в Ниш срещу сръбските власти е заподозрян братът на Тодор Петров – Асен Николов. Тогава Митов пристига в Поганово със зет си и двама стражари. Петров, баща му, другите двама братя и сестра му са задържани в затвора. Сам Митов избива четири зъба на Петров, за да си признае съучастие в атентата. Царибродският Юда псувал на българска майка и гордо се тупал по гърдите, като казвал: “Станал съм сърбин, макар да съм служил в българската армия”. Близките на жертвата лежат в нишкия затвор 57 дена, а младежът малко повече."
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od dr house 21st Januar 2012, 1:18 pm

Stvarno zanimljivo, ja lično nesm znal teje podrobnosti i mogu da kažem da tačni datumi i kvo su rekli može da znaje nekoj koj je lično bil prisutan ili nekoj koj je čel dosijeto, DRUGO MI NE PADA NAPAMET! Ako imate još nekoje informacije iz tova razdoblje na našu istoriju podelete đu sas nas, baš iz tija razlozi da se ne zaborave! Mene interesuje imalo li je Visočanje u Vrtop i koje su njim bile dejnosti? Mislim na organizacijutu uopšte? Blagodarim!

dr house
taze član
taze član

Broj poruka : 40
Points : 44
Datum upisa : 14.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 22nd Januar 2012, 12:26 am

E i ti se uvati na propagandutu na jednoga agenta na VMRO , na zalost sa je dobil drugu duznost i ne pojavljuje se na forumat...

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od dr house 22nd Januar 2012, 10:22 am

Sve je moguće ne otričam, a ka pročitam kvo je po nagore napisano mogu da kežem da sam ja poreklom Visočanin, a opšte je poznato da su daskalje iz Visok opismenili Caribrodsko i da je sva inteligencija iz Visok a u onova vreme, mislim na posleratne godine, Visočanje su najviše žrtve podneli, maltretirani su na svi načini i mnogo od nji su morali da prebegnu u Bugarsku i to je fakt a ne paušalno naklapanje ko na pojedinci. Činjenica je da su proganjani i gazde da bi se naprajile zadruđe i neistomišljenici političći, a i probugarsći nastrojeni! Mi smo poznati i po tova da se obično klavetimo da bi se "izgradili" što kaže baba mi, da ispadnemo po golemi srbi i od nji samite, a od tova nema po loše! A što se tiče Goli otok, i tova je fakt, ja lično poznavam nekolko koji su tam bili i to kao gimnazijalci, teka da nemoj da trvdite da neje bilo, k"v zločin su oni mogli da počine sas 15-16 godine da bili tamo zatvoreni, jedino su bili malko po slobodoumni po onova vreme, a ka se zagovoriš s nji na tuja temi nikoj nesmeje za tova da orati, ako je tova bilo predi 50 godine! I još jedna činjenica je da je imalo na današnju teritoriju na Srbiju više od 50 iljadi Bugara a sa po poslednji popis ima u Caribrod 10 iljadi, teka da je asimilacija uspešno sprovedena čim se mi između sebe karamo da li smo BUgari ili nesmo!!!!

dr house
taze član
taze član

Broj poruka : 40
Points : 44
Datum upisa : 14.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 22nd Januar 2012, 11:27 am

 Е bubbby какво ще кажеш. За тебе историята на съседните страни е пропаганда. Сръбската история е само вярна за тебе. 
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od diskutant 22nd Januar 2012, 2:20 pm

Уз
цело уважение към височање, Цариброд је
описменила България. България је преди 130 или 140 година у Цариброд направила
и основно училище и гимназију, и
библиотеку и тетатар. Денъска ретко кој град по
Србију може да се повали с теквуја традицију. По стара гимназија је само таја у
Сремсћи Карловци и може би још једна. У Цариброд су тъге доведени најдобри професори и учители из Софију да описмене тија
народ тука. Свака час на височање, ама они това несу напраили.
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 22nd Januar 2012, 4:31 pm

Valli ,srpskata istorija nepise teja rabote,ja sam cel bugarku istoriju ividim mnogo protivurecija,a da negovorim deka ot sofiju na istok nikoj neznaje za Zapadnalite pokrajnini.A sto se tice do sopskija ezik kazi mi kazi mi koj ce ga prv progovori-Bugarin koj pokusava da govori Srpski ili Srbin koj pokusava da govori bugarski...

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 22nd Januar 2012, 5:32 pm

Според мене българина трябва да си говори на български, сърбина на сръбски. Аз по-добре бих разбрал чист сръбски език. А тази боза от българо-сръбски с шопски диалектни думи на латиница е страшно трудна за четене. Явно някои учасници във форума се срамуват или не могат да говорят правилно и сръбски и български език. И може би по този начин се опитват да скрият, че не владеят литературно нито един език.
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od dr house 22nd Januar 2012, 9:09 pm

Ma jasno da nesu Visočanje opismenili Caribrod, oni su negde morali da završe škole, ko napr. po Sofiju, Godeč, ama mis"lta mi beše ko su se zbog tuja svoju inteligenciju napatili i namučili a mnogo od nji su morali da spašavaju živu glavu i da begaju u Bugarsku. Jasno da je Bugarska najviše doprinela da se razvije tija kulturni život u Caribrod! A što se kasae do tova što kaže vali, na koj jezik ja pišem, mislim da neje prav! Što se mene tiče ja mogu da mu pišem na čist knjižoven b"lgarsći ezik ama tova nema da me napraji po golem B"lgarin! Samo mi je teka izgodno a on sigurno znaje deka gotovo svi teka orate u celu Sofijsku okoliju, a znaje deka je opšte poznato da za Sofijsku okoliju okaju Šopsko! I mene napravo mi se povdiga od tekvija nacionalnisti da pišu po forumite a ja nesm čul da je B"lgarija naposledk nešto konkretno naprajila za tija narod u Caribrod i Bosilegrad da se počustavju gordi što su Blgare, taja država je zabravila na Zapadnite pokrajnini i otkazala se je od nji i tova je fakt, a to što on piše su si paušalne izjave i želje na pojedinci! On mojtu blgarsku svest nema da đu promeni, ali nemože ni da licitira s nju! Na gladan stomak politika ne se vodi, a pri nas i u Bosilegrad ima mnogo gladni a B"lgarija ništa neje za nji napravila!!!! Poslednji pokušaji da animiraju blgarskutu svest su bili na Ivana Kostova i Petra Stojanova, a posle nji ko se poprajiše blgarsko-srpći odnosi svi zaboraviše na Caribrod teka da "molja bez falšiv i neiskren nacionalizam!!!!

dr house
taze član
taze član

Broj poruka : 40
Points : 44
Datum upisa : 14.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 2 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu