NOVI CARIBRODSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zadnje teme

Raskazi za Zapadnite Pokrainini

+5
skeleton
diskutant
bubbby
valli
Slavica
9 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od dr house 22nd Januar 2012, 9:09 pm

Ma jasno da nesu Visočanje opismenili Caribrod, oni su negde morali da završe škole, ko napr. po Sofiju, Godeč, ama mis"lta mi beše ko su se zbog tuja svoju inteligenciju napatili i namučili a mnogo od nji su morali da spašavaju živu glavu i da begaju u Bugarsku. Jasno da je Bugarska najviše doprinela da se razvije tija kulturni život u Caribrod! A što se kasae do tova što kaže vali, na koj jezik ja pišem, mislim da neje prav! Što se mene tiče ja mogu da mu pišem na čist knjižoven b"lgarsći ezik ama tova nema da me napraji po golem B"lgarin! Samo mi je teka izgodno a on sigurno znaje deka gotovo svi teka orate u celu Sofijsku okoliju, a znaje deka je opšte poznato da za Sofijsku okoliju okaju Šopsko! I mene napravo mi se povdiga od tekvija nacionalnisti da pišu po forumite a ja nesm čul da je B"lgarija naposledk nešto konkretno naprajila za tija narod u Caribrod i Bosilegrad da se počustavju gordi što su Blgare, taja država je zabravila na Zapadnite pokrajnini i otkazala se je od nji i tova je fakt, a to što on piše su si paušalne izjave i želje na pojedinci! On mojtu blgarsku svest nema da đu promeni, ali nemože ni da licitira s nju! Na gladan stomak politika ne se vodi, a pri nas i u Bosilegrad ima mnogo gladni a B"lgarija ništa neje za nji napravila!!!! Poslednji pokušaji da animiraju blgarskutu svest su bili na Ivana Kostova i Petra Stojanova, a posle nji ko se poprajiše blgarsko-srpći odnosi svi zaboraviše na Caribrod teka da "molja bez falšiv i neiskren nacionalizam!!!!

dr house
taze član
taze član

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 23rd Januar 2012, 2:16 am

E dr.house gresis mnogo...ka Capu uvatise u kradzu u Nis on odjednus stanu golem Bugarin i bese nacionalno maltretiran i t*gaj se svrza s Kostova i Stojanova i uze mnogo pare od nji koje su dadene za Caribrod,i d*n denaska se davu goleme pare samo sto zavrsavu u privatni dzepove...ako procitas dosijetata naKoritarov ,Karakacanov Petkov itd. svi su bili agenti koji su radili na razbivanje Jugoslavije a imamo i Vallija na forumat (neiskusan kadar na teja sluzbe) da ni govori kvi smo nije.Samo ima jedna malecka sitnica koja protivureci na sve tova crkvata Sv. Nedelja u Sofiju ili pznatija crkvata na svetija kral......tamo su mosti na Srpskoga kralja.

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 23rd Januar 2012, 2:22 am

Ima jedan Bg.film Vreme razdelno 1 i 2 pokazuje ko su turci pokrstavali bugare,u novijoj istoriji trebe da se napravi film V.r -3 ,da pokaze ko su bugare pokrstavali Srbi i siptare pa da se vidi istinata...ot Balgarska morava i od Kosovo svi uzimu bg pasosi jer imaju dokazi da su balgari po proizhod....

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 23rd Januar 2012, 2:26 am

A samo mi neje jasno sto tija patrioti si cutejose dok bese Jugoslavija a sa odjednussvi se dokazuju....

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od diskutant 23rd Januar 2012, 9:17 am

A be bubby čul li si za kopče edit? Ne mora svako izrečenie koe se s*setiš da ti ide u nov post.
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 23rd Januar 2012, 10:22 am

bubbby като се развълнува започва да си говори сам.
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 23rd Januar 2012, 4:24 pm

Haha Valli cekam jedan odgovor od tebe

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 23rd Januar 2012, 4:25 pm

diskutant ::A be bubby čul li si za kopče edit? Ne mora svako izrečenie koe se s*setiš da ti ide u nov post.
e dobro sto mi rece neznajeo deka ima tekova kopce,kvo bi ni prostite bez tebe

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od diskutant 23rd Januar 2012, 11:05 pm

Ništa, samo ne bi trupali glupostite na sve strane, nego bi bile na jedno mesto.
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 24th Januar 2012, 1:23 am

Izvini druze,profesore nema vise da se ponovi

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od skeleton 24th Januar 2012, 7:13 am

Ne bi da se mesam ali i ovija zarez je suvisan SmileBasketball
skeleton
skeleton
Moderator
Moderator

Broj poruka : 483
Points : 573
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 26th Januar 2012, 12:19 am

diskutant ::Ništa, samo ne bi trupali glupostite na sve strane, nego bi bile na jedno mesto.
I s kopceta i bez kopceta ti dji r*sis sudeka i na starijat forum i na novijat....

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 26th Januar 2012, 12:24 am

skeleton ::Ne bi da se mesam ali i ovija zarez je suvisan SmileBasketball
Imamo si diskutanta obrazovanog da ni ispravlja pravopisne gresce...dvojica mnogo ce stanete.razberete se koj za kvo ce odgovara..i temata je razkazi za zapadnalite pokrajnini a ne za pravopis

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od ŠiŠa 1st Februar 2012, 11:51 pm

Diskutantat ka ne znaje vecimka kiko che i sto che tegaj pochinje da pametuje da se nebi visemka pisuvalo na tuja temu. Tova mu neje prv put teka da raboti , ka mu zasmita nesto sto je napisano on ticemka pocinje da ispravlja gramatichce gresce i da prodava muda za bubrezi...

bubbby ::E dr.house gresis mnogo...ka Capu uvatise u kradzu u Nis on odjednus stanu golem Bugarin i bese nacionalno maltretiran i t*gaj se svrza s Kostova i Stojanova i uze mnogo pare od nji koje su dadene za Caribrod,i d*n denaska se davu goleme pare samo sto zavrsavu u privatni dzepove...ako procitas dosijetata naKoritarov ,Karakacanov Petkov itd. svi su bili agenti koji su radili na razbivanje Jugoslavije a imamo i Vallija na forumat (neiskusan kadar na teja sluzbe) da ni govori kvi smo nije.Samo ima jedna malecka sitnica koja protivureci na sve tova crkvata Sv. Nedelja u Sofiju ili pznatija crkvata na svetija kral......tamo su mosti na Srpskoga kralja.

Ima jedan Bg.film Vreme razdelno 1 i 2 pokazuje ko su turci pokrstavali bugare,u novijoj istoriji trebe da se napravi film V.r -3 ,da pokaze ko su bugare pokrstavali Srbi i siptare pa da se vidi istinata...ot Balgarska morava i od Kosovo svi uzimu bg pasosi jer imaju dokazi da su balgari po proizhod....

A samo mi neje jasno sto tija patrioti si cutejose dok bese Jugoslavija a sa odjednussvi se dokazuju...



Do tuka stigomo , ajde diskutante sa si ti na red da kazes nesto...Smile
ŠiŠa
ŠiŠa
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 419
Points : 478
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od POTEMKIN 12th Februar 2012, 2:11 am

Ovova mi je sevte da se uključujem na forumat, pa izvinjavajte ako još nesm pokappiral svata kopčetija, koje za kikvo služi, mada vi već nekolko meseca redovno pratim kvo pisujete i ko se raspravljate i trudite, ko što reče nekoj "da obesmislite svakoju interesnu temu koju nekoj pokrene na forumat", i se prepucavate bez veze. Ima jedna poslovica " Dve se ribe na jed'n uglen pekle, jedna dugu ne verovale na koju voj je po žeško" ( otpriliće teka beše). Pa ako izvlečemo naravoučenije od tuju poslovicu Valli i Šiša mu dojdu na isto. I dvojicata se trude da budu "pogolemi katolici od Paputu" ne bi li si na tija način svakoj pred svojtu publiku izboril bolji status. A ko što je opšte poznato istinata je negde na sredutu .
Mora prokomentarišem i onuju izjavu od Vali "Според мене българина трябва да си говори на български, сърбина на сръбски. "
Valli bratanče, svakoj čovek trebe da si orati na majčin ezik, a maću mi, i maćete na po golem del caribrodžanje, mož i da variš i da pečeš ona ne umeje da ti sastavi dve pravilna izrečenija ni na bugarsći ni na srpsći jezik, mene mi majčin ezik - šopsći, e sa, što ti se tebe tova ne sviđa, izvinjave, ali kolko vidim u naslovat ovo je forum za Caribrod i caribrodžanje, da je nekoj srpski ili b'lgarski forum verovatno nikoj ne bi ni pokušal da piše na šopsći svi bi pisali na bugarsći ili na srpsći, a znaješ i sam deka nije caribrodžanjeto pored majčinijat ni ezik odlično razbiramo i oratimo b'lgarski ezik i srpski jezik ama ni je nekiko najl'ko ka smo si u Caribrod ili na caribrosći forum da si oratimo na šopsći.
I još nešto si greška, po golem del od caribrodžanje "literaturno vladeyat", ne samo s srpski i b'lgarski ezik nego znaju i najmalko još jed'n stransći, i s's samoto tova vrede najmalko za tri čoveka (kolko jezika znaješ tolko čoveka vrediš ) nali ?
POTEMKIN
POTEMKIN
član
član

Broj poruka : 117
Points : 134
Datum upisa : 12.02.2012
Godina : 107

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 19th Maj 2012, 2:14 pm

Село Извор, или алхимията на българщината

На два часа път с кола от София влизате в чистите предели на...
Българското възраждане. Само 15 км оттатък сръбската граница през ГКПП
Олтоманци (преди Кюстендил се завива вдясно към с. Копиловци-Шишковци и
Драговищица) е Босилеград. За Сърбия не се искат задгранични паспорти,
достатъчна е лична карта.
И най-новото - за колата сърбите от тази година вече не искат и зелена карта за застраховка.
От Босилеград още 5 км в планината по мек път, проходим за всяка кола, се
стига до свидно гнездо на българщината - старинното село Извор. В него
днес живеят едва 10-ина души, но те са честити да се молят в най-голямата българска църква, строена в Османската империя!
Свещеник си няма, защото хем е българска, хем е в Сърбия и двете патриаршии не могат да се спогодят. И тя достойно мълчи и чака българи да я посетят,
да запалят свещ и, да утихнат в сумрака . За да попият от забравения дух
на възрожденците, дето са я градили с голи ръце. Какво знаем ние за
стотиците предани семейства от областта Краище, влачили с шейни - викат
им сани, километри наред тежки дялани камъни (кюфници), за да я вдигнат
непоклатима и вечна до днес? Символ на вярата, но и на копнежа ни за
свобода и държава.
Какъв порив е водил през 1830 г. поп Новко чак до Цариград, за да поиска от султан Махмуд II разрешение за градежа?
Султанът уважил дързостта и снизходително позволил да е с размери
"колкото кожата на един вол". Сиреч 2 на 3 метра най-много. Поп Новко
настоял във фермана да се впише това условие. В селото изрязали волска
кожа на тънка дълга ивица.
Получило се въже, което опасало огромна площ от 702 кв. м! Размерите на църквата са 36 м дължина, 20 м ширина и 18 м височина! Най-голямата в Османската империя! Градят я майстори дюлгери от Дебър, кръстена е "Св. Троица" и е осветена от кюстендилския владика Инокентий на 21 юли 1833 г. Две години по-късно в Банско вдигат пак "Св. Троица", с 2 м по-голяма.
Храмът в Извр е зографисан от майстори от Самоковската школа. Сред тях е и Димитър Зограф, племенник на Захари Зограф. От 1835 г. до 1854 г. са изрисувани
58 икони с безценна стойност.
Ключът от храма сега се пази от мълчаливата хърватка Надя. Тя първо те оглежда дали си достоен за среща с реликвата. После хладно подава старинен железен ключ с размерите на манивела.
До църквата е стаен другият стожер на Възраждането ни - килийното училище. То е съградено нелегално покрай църквата и е наричано от местните българи "Университета". Защото ограмотените му питомци учат из Европа и стават бъдещите кметове, учители и лекари на свободна България. Чак до Ньойския договор от 1919 г., който загроби Западните ни покрайнини.
Камбаните на килийното школо са дарени от други нашенци, останали извънграниците на Отечеството - от селата Горно и Долно Броди, Ксантийско, Беломорска Тракия.
В Босилеград навсякъде свободно се пазарува с левове, а ако искате и да преспите - хотелът е приличен, с душ и топла вода - по 25 лв. на нощ. И един съвет: търсете начин да се запознаете с колоритите на Босилеград.
Те най-често са в Българския културно-информационен център и се казват Иван Николов, Димитър Треперски, писателят Радко Стоянчов, Александър Димитров... Чрез тях ще усетите, защо българският дух не се спомина и след цял век
сърбизация на Западните покрайнини. Чисти и предани, но и сериозно
образовани личности - това е вечната формула, с която българщината
възкръсва.
На 23 май от 10 ч в църквата на Извор ще се чества българската азбука. Хор от София ще пее църковни и възрожденски песни, местни ученици ще рецитират стихове...
[You must be registered and logged in to see this link.]
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od bubbby 19th Maj 2012, 11:59 pm

Blgarskata propaganda usileno prodlzava predi malko slusah novinite po BNTi razbrah ce Mongolite sa se osaznali ce imat blgarski proizhod i vece 70-deset godini izpolzvat kirilica poneze sa pod rusko vlianie i ucenite ot bosilegrad sa istinski blgari od devedeset i nekoja si godina, predi tova beose ugnjeteni blgari sas pasport da zaminu kude si sakaju a oni izbrase bas tamo da si stoju i da se bore za usvojavanje na parete za propagandu i da se bore protiv posrbijavane na tija del na Srbiju...Abe Valli znae li Blgarskija narod v blgaria kolko pari im vzimate za da se brkate v druga drzava..kolko hora v blgaria ste nakarali da jadat hliab i iskustveno kiselo mliako i da rovat po konteinerite za da prezivejat samo i samo da finansirate nekoji si ot drugata strana na granicata kojto da kaze ja sam ugrozen...

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od POTEMKIN 21st Maj 2012, 11:17 pm

bubbby ::Abe Valli znae li Blgarskija narod v blgaria kolko pari im vzimate za da se brkate v druga drzava..kolko hora v blgaria ste nakarali da jadat hliab i iskustveno kiselo mliako i da rovat po konteinerite za da prezivejat samo i samo da finansirate nekoji si ot drugata strana na granicata kojto da kaze ja sam ugrozen...

A be bubbbi а ти изгледа не знајеш кво се је све случило на изборите у Босилеград овују годину. Вали копи - пејстује само онова што врви на његовуту воденицу, па од три интересантне вести од истијат сајт наводи само тују за село извор.

Е, од овеја две вести које коментаришу резултатите на изборите , поубаво се види колко је голема и правоверна >алхимията на българщината< в Босилеград и босилеградско.
Па да би се омили од тују бруку ( получили су цели 160 гласа) мора да подгревају >алхимията на българщината< иначе нема више пари од Б'лгариа.

УЗБОРИ 2012
Босилеград - Од 31 места у скупштини 19 освојио ДСС, пет ДС, три СПС, по два СДП и УРС.

Извор : [You must be registered and logged in to see this link.]

8000 фиданки наклонили вота за кмет на Босилеград
автор(и): Кирил Фалин, прочитания: 358, коментари: 0
Босилеград - културният дом на българите.
Владимир Захариев, избран за четвърти мандат кмет на Босилеград, раздал за изборите на Гергьовден 8000 фиданки синя слива. Това допринесло за победата му, съобщиха от Демократичния съюз на българите /ДСБ/ в Западните покрайнини след вота.

Сънародниците ни обвиняват Захариев в злоупотреба със служебно положение - по време на предизборната кампания останал на поста си и използвал администрацията, коли на общината, гориво, радиото за агитация и др.

"Владимир Захариев е от Демократическата партия на Сърбия на Воислав Кощуница, чиято програма произлиза от великосръбската националистическа идеология и не крие своите антиевропейски, антибългарски и проруски определения и позиции. Въпреки че Босилеградска община е икономически най-изостаналата в Сърбия, Владимир Захариев като надежден сръбски политик вече четвърти мандат печели кметските избори в Босилеград" се казва в официално съобщение на ДСБ до медиите във вторник.

ДСБ бойкотира и не признава резултатите от изборите за местна власт в Босилеград поради многобройни нарушения на избирателната процедура и административен натиск от страна на общинската избирателна комисия и административния съд на Сърбия.

"В Босилеград, където над 95% от населението са българи, на единствената национална партия - Демократичен съюз на българите - не бе признат статус на малцинствена партия и право на участие в разширения състав на общинската избирателна комисия в избирателните секции по места. Това бе направено умишлено с цел да не се допуснат отново да бъдат избрани представители на ДСБ в общинската скупщина, където те през изминалия мандат енергично настояваха за безусловно спазване на правата на българското малцинство", се казва в съобщението.

Нашите са получили 88 гласа и не вкарват свой съветник - за един мандат в скупщината на Босилеград са необходими 280 гласа.

[You must be registered and logged in to see this link.]

В Босилеград кметът пак е българин, но сме без общински съветници
автор(и): Кирил Фалин, прочитания: 799, коментари: 0
Културно-информационният център на българите в Босилеград, Западните покрайнини.
130-140 гласа е получила Демократичния съюз на българите /ДСБ/ в Босилеград на местния вот в неделя, съобщиха за "Труд" активисти на съюза преди да станат окончателните резултати от гласуването.

Прогнозите са, че сънародниците не вкарват свой представител минипарламента на общината за следващия мандат. Досега отборници /съветници/ бяха шефът на културно-информационния център /КИЦ/ в града Иван Николов, оглавил сегашната листа, и ветеринарният доктор Емил Пейчев.

ДСБ издигна 12 кандидати. "Слаб е резултатът ни, но не е неочакван. Той беше предопределен, след като властите вдигнаха прага ни за участие от 3 на 5 % - българите не бяхме признати за малцинство в Босилеград и се конкурирахме наравно с останалите 7 просръбски партии и коалиции.

Не правим трагедия от представянето си и се стягаме за нови избори след време. Та и Демократическата партия на Борис Тадич загуби 3 места в общинския съвет в Босилеград и ще има само 3. Тадич трудно ще промени тази империя Сърбия, та ние ли- ДСБ!", констатира след вота на Гергьовден Сашо Димитров, активист на ДСБ и бивш съветник в Босилеград.

В Босилеград отбелязват и това, че са нямали средства, помощ и възможности, а и време за по-масирана кампания сред българите в 10-хилядната община. Не са им помогнали от българските организации, фондации и пр.

"Дори се получи обратното - например Военнномедицинска академия в София, където от Босилеград се лекуват доста пациенти с организиран превоз до София, или Агенцията за българите в чужбина де факто е помогнапа на досегашния кмет на града Владимир Захариев /българин от партията на Воислав Кощуница - бел.ред./. ВМА работи с него, Захариев пак спечели и остава на поста, вече 12 години", каза още Сашо Димитров, известен с това, че е създател и шеф на популярния вече в цяла Европа фестивал "Великденско яйце" в Босилеград.
POTEMKIN
POTEMKIN
član
član

Broj poruka : 117
Points : 134
Datum upisa : 12.02.2012
Godina : 107

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 27th Maj 2012, 6:57 pm

В. "Труд" 18.05.12
Български кандидат-студентски изпит провеждаме в Босилеград
автор(и): [You must be registered and logged in to see this link.]
Културно-информационният център на българите в Босилеград.

Кандидат-студентски изпит-тест ще направи просветното ни министерство
в Босилеград, Западните покрайнини, днешна Сърбия. Успешно издържалите
ще кандидатстват с оценката в български ВУЗ, съобщиха от
културно-информационния център (КИЦ) на сънародниците ни там.
Насрочена е и датата - 25 и 26 юни т.г. Експертна комисия и квестори ще направят теста за тукашните зрелостници, които са към 40, уточни писателят Радко Стоянчов (57 г.) от екипа на КИЦ. Квалифицирани преподаватели ще
проверят в София писмените работи и ще поставят оценки.
С получения бал кандидатите ще участват в класирането на новоприетите
студенти в университетите ни. Така се спестява "разкарването" и
разходите за транспорт на кандидат-студентите от Босилеград - при
предишни кандидат-студентски кампании те са полагали теста в София.
Към 50 момчета и момичета завършват т.г. гимназията в Босилеград. 80% от
тях ще кандидатстват в български ВУЗ, останалите ще се насочат към
сръбски университет или институт - такава е досегашната практика,
отбеляза Стоянчов, който е и гл.счетоводител на културния ни център.
За кандидат-студентите КИЦ организира безплатен курс с 50 учебни часа по
български език. Преди няколко дни пък екип от преподаватели на СУ "Св.
Климент Охридски" гостувал в Босилеград, за да промотира някои от
специалностите на най-елитното ни висше учебно заведение, каза Радко
Стоянчов.
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od Nisava 6th Decembar 2012, 1:02 pm

valli ::Като ги слушам такива като тебе разбирам, че ти си спечелил от това, че Цариброд е в сръбско. Ако не ти е ясно с какво сръбския режим е навредил на българите в Сърбия прочети малко история, но не тази която си учил в училище. И като говориш така няма смисъл да се наричаш българин. По добре си кажи, че си прави сърбин да ти повярваме.

Аман вече! Виждам че темата е стара, но ме заинтригува с конфронтацията, която се вихри по нея.

@valli, надявам се че още си във форума и ще прочетеш този коментар.

Не е ли крайно време да оставим историята и да заживеем спокойно и в разбирателство, без значение дали сме българи или сърби? Ние всички сме хора. Това, че България е разпокъсана по волята на "Великите" не бива да бъде вменявано като вина на сръбския народ.

За протокола: Произходът ми е свързан с Калотина и Цариброд, както и с Пирот.
Nisava
Nisava
član
član

Broj poruka : 78
Points : 88
Datum upisa : 06.12.2012
Lokacija : Bugarska

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 12th Decembar 2012, 6:36 pm

Nisava ::
Аман вече! Виждам че темата е стара, но ме заинтригува с конфронтацията, която се вихри по нея.

@valli, надявам се че още си във форума и ще прочетеш този коментар.

Не е ли крайно време да оставим историята и да заживеем спокойно и в разбирателство, без значение дали сме българи или сърби? Ние всички сме хора. Това, че България е разпокъсана по волята на "Великите" не бива да бъде вменявано като вина на сръбския народ.

За протокола: Произходът ми е свързан с Калотина и Цариброд, както и с Пирот.
Ние със сърбите сме близки, братски народи. Но нима не се случвало брат брата да убие. Великите сили са ни разделили. Но много болно е когато за оръдие, с което са си послужили за да предотвратят обединението на българския народ, използват братския сръбски народ.
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od Nisava 12th Decembar 2012, 10:26 pm

valli ::Ние със сърбите сме близки, братски народи. Но нима не се случвало брат брата да убие. Великите сили са ни разделили. Но много болно е когато за оръдие, с което са си послужили за да предотвратят обединението на българския народ, използват братския сръбски народ.

Докога да се избиваме, valli и има ли някакъв смисъл в това? Сръбският народ е бил изманипулиран от Австро-Унгария, така както днес нас някои се опитват да ни манипулират и то доста успешно. Какъв беше зора да признаем Косово? България суверенна страна ли е или е марионетка на същите тези "велики", които я съсипаха!?

Не съм привърженик на партия Герб, но харесвам Борисов затова, че най-после намери пътя към добрите взаимоотношения между България и Сърбия.
Nisava
Nisava
član
član

Broj poruka : 78
Points : 88
Datum upisa : 06.12.2012
Lokacija : Bugarska

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 13th Decembar 2012, 12:28 am

Косово и с нас и без нас си е почти 100% населено с албанци. Ако не го признаеме дали ще се насели със сърби. Това са манипулации на партиите в Сърбия-няма да признаем Косово. Ето сега гранични пунктове си направиха, после ще си разменят посланници, ще си начертаят границата и т. н. А за отношенията, не виждам много да са се подобрили със Сърбия. А ти какво мислиш, ако сега беше времето за признаване на Косово Б.Борисов щеше да откаже ли. Че нали е пръв приятел с американците.
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od Nisava 13th Decembar 2012, 12:25 pm

Да бе, нали преди дни ходи да се целува с Обама.

Днес признаването на Косово въобще не е актуално. "Държавицата" на албанските ултранационалисти си остана непризната от много европейски страни. Можехме и ние да сме сред тях.

И не всичко е цветя и рози там. Що някой не пита как живеят сърбите сега там!? Кой над кого провежда геноцид?

ps. Забелязах, че има и тема за албанската изцепка относно макетата, която явно ти е харесала.
Nisava
Nisava
član
član

Broj poruka : 78
Points : 88
Datum upisa : 06.12.2012
Lokacija : Bugarska

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od valli 13th Decembar 2012, 1:31 pm

Nisava ::
ps. Забелязах, че има и тема за албанската изцепка относно макетата, която явно ти е харесала.
Харесала или не, това е истината.
valli
valli
stariji član
stariji član

Broj poruka : 285
Points : 361
Datum upisa : 20.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od Nisava 13th Decembar 2012, 4:59 pm

valli ::Харесала или не, това е истината.

Истина е, ама я питай някой "етнички" македон какво мисли за нас, па тогава ги имай за свои.
Nisava
Nisava
član
član

Broj poruka : 78
Points : 88
Datum upisa : 06.12.2012
Lokacija : Bugarska

Nazad na vrh Ići dole

Raskazi za Zapadnite Pokrainini - Page 3 Empty Re: Raskazi za Zapadnite Pokrainini

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu