NOVI CARIBRODSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zadnje teme

Poplave i mi

5 posters

Ići dole

Poplave i mi Empty Poplave i mi

Počalji od Ancika 18th Maj 2014, 10:55 pm

Da skratim:

Neke stvari smo mi, ko ljudi, mogli ranije sami da uradimo, van najava o katastrofi- recimo da, u organizovanim grupama, ochistimo djubre iz vode koju pijemo! Nemojmo da optuzujemo SAD, Zapad, Rusiju i ne znam ni ja koga za to shto nam se deshava. Nemojmo njih da optuzujemo, dok, pre svega, ne optuzimo sebe. Loshe se odnosimo prema prirodi i to je chinjenica. Retko ko se setio, a mozda i niko, da inicira izgradnju odbrabenih sistema. Putna infrastrukutura- da nije bilo radnih akcija u vreme Tita, sad bismo hodali kolskim putevima. Pa se chudimo kako sad reke rushe mostove. Petnaest godina je proshlo od bombardovanja, koje nas je razdrmalo. Shta smo od tad uradili? Ne shta je vlast uradila, vec shta smo mi, kao SLOZAN NAROD,kome ti putevi trebaju, uradili? Samo jedan bes, jedno nezadovoljstvo, a nikakva organizacija. Razumem donekle. Ajde, bash puteve mozda i nismo mogli da gradimo,  ali bar neke male stvari su mogle da se urade. Ali shteta shto je privatni zivot ispolitizovan do kraja, pa u stranachkom protivniku vecina vidi neprijatelja, a ne komshiju. U svakom radu trazimo zaradu, a nismo spremni da vidimo korist. Svaka nam chast na tome...

Samo nekolko d'na predi poplavete ja slikuva vodete u zeljushu- zarinulo se od djubre. Ka predlagao da se zberemo da ochistimo makar djubreto po ulicete- nikoj ne odgovori. Posle che ni Cuca i Pepa budu krivi ako ni zadesi nezgodija...

Ancika
član
član

Broj poruka : 113
Points : 147
Datum upisa : 11.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od otpor 20th Maj 2014, 11:31 pm

Ko dji  neje sram!
[You must be registered and logged in to see this link.]
otpor
otpor
član
član

Broj poruka : 197
Points : 216
Datum upisa : 20.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od diskutant 22nd Maj 2014, 8:03 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od diskutant 23rd Maj 2014, 10:46 am

Ostavka

[You must be registered and logged in to see this link.]
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od otpor 23rd Maj 2014, 2:59 pm

Zakvo je zabranjeno da se govori istina za poplavutu u Obrenovac? Napredna cenzura.

otpor
otpor
član
član

Broj poruka : 197
Points : 216
Datum upisa : 20.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od bubbby 23rd Maj 2014, 11:31 pm

A ko je kriv?

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od otpor 24th Maj 2014, 9:33 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
otpor
otpor
član
član

Broj poruka : 197
Points : 216
Datum upisa : 20.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od Ancika 16th Juni 2014, 4:24 am

Krivi smo mi. Shto gledamo, a nishta ne rabotimo. Vodete su se zarinule od djubre, a nikoj ga drudji neje tamo vrljil- mi smo ga vrljili, dodushe ne ja, i nenikoj iz moju porodicu, ali nema veze. I ja pijem tuja vodu, u koju nekoj vrlja djubre jer ga mrzi da si najde kantu, ili ima kantu, ali neje nauchil da dju koristi. Jer tamo, kude vido najvishe djubre u vodutu, u svako dvorishte vido po dve kante. A komunalcite minjuju na vreme i zbiraju djubreto iz kantete. Steta shto nema kamere po ulicete da se vidi koj mrsi vodutu i da sepropisno globi, da se vishe nikad ne seti da tova napravi. Umejemo d akritikujemo i vlast i opoziciju, da na nji svaljujemo krivicu za sve, a ka trebe se mrdne g..ica za neshto, od kvo ne moz da imamo zagubu, nego samo korist, nema ni nigde Zato bolje da si cutimo! Konkretno za vrljanjeto na djubre u reku, ili u kanal, ni neje kriva ni vlast, ni opozicija, ni komunalac, ni partijski d...lisci. Krivi smo MI! A vlast je kriva shto se u Zeljushu na sred selo pravi zmijarnik od neokoseno. Ne bi bilo loshe zooloshci vrt tam da otvorimo, bar nekvu korist da imamo odi tova mesto (sarkazam). Nema veze, vazno da je Marshala Tita zakrpena, drugo nishta neje vazno. Ali za poplave drzavu mozemo da okrivimo zato shto nemamo obuku na temu vanrednih situacija i vremenskih nepogoda, nishta vishe. Ostalo je NASHA aljkavost.

Ancika
član
član

Broj poruka : 113
Points : 147
Datum upisa : 11.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od abrakadabra 16th Juli 2014, 11:43 pm

Kriva si ti Ancika sto od odenje po stranacke aktivnosti u Radejnu ne stizas da okosis predi vratata si. Omladina na tvojutu bivsu stranku imase nekakve aktivnosti po pitanju ekologije. Tija sto vodese tuja omladinu ti je sa ponovo stranacki kolega u novutu stranku pa neka organizuje decata. Te vi ideja da nesto napravite a ne samo da kukate po forumite. Ti li mislis da ce se nesto promeni ako pomerimo ovija iz opstinutu? Mnogo gresis, samo ce se promeni jahacat, konjat ce si bude ist. Uzgred budi receno, jahacat nema da se promeni nego ce se vrne u sedloto iz koje je privremeno pomeren. I teka u krug, a svaku godinu broj na ziteli se smanjuje, narod se iseljava. E sa, na iseljavanjeto ne mozes da utices ali na povecanje broja stanovnika mozes  Embarassed

abrakadabra
taze član
taze član

Broj poruka : 46
Points : 46
Datum upisa : 09.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od Ancika 26th Avgust 2014, 4:55 pm

Ne znam za koju bivshu stranku oratish, jer ja predi nes'm bila u stranku. Ovova shto pishem, ne pishem kao chlan stranke, nego kao obichan stanovnik na ovuja opshtinu. Politika svesttu na narodat nema da podigne, ako si dju on nema ukorenjenu. Smeshno je da ni strance i politichari organizuju neshto shto trebe da se podrazumeva da si organizujemo sami. A da nesmo aljkavi i bezobzirni prema prirodutu, sa nebi ni ja pisuvala tuka tekve rechi. Na zalost, nemamo zakon ko u drudje zemlje da,ako si ne okosish pred vrata, drudji ti okosi, ali ti i naplati. A pred mojata vrata i u dvorat je okoseno, dojdi da vidish.  Lichno bi na onija, shto vrljaju djubreto u vodutu, isto tova djubre vrljila u sobu. Neje stvar ni do vlast, ni do stranku, ni do politiku uopshte- MI smo si krivi shto nam selo stanjuje ruglo, nikoj drudji ni neje kriv. Nema zakvo komunalno da ide po nas i da ni zbira onova shto vrljamo na ulicu, ka je osnovna kultura da se nishta ne vrlja van kantu za djubre, tova smo uchili josh predi 25 godine mojata generacija, a drudji i po-odavna.

Ancika
član
član

Broj poruka : 113
Points : 147
Datum upisa : 11.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poplave i mi Empty Re: Poplave i mi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu