NOVI CARIBRODSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zadnje teme

Te ga nasjat Naci savet

Ići dole

Te ga nasjat Naci savet Empty Te ga nasjat Naci savet

Počalji od Pametnik 5th Mart 2011, 8:00 pm

За рад националних савета мањина годишње се из буџета издваја 225 милиона динара. Иако у Министарству за људска и мањинска права кажу да је расподела новца уређена на крајње објективан начин, неки национални савети незадовољни су критеријумима расподеле новца.
Рад националних савета националних мањина годишње се из буџета Србије финансира са 225 милиона динара. Неки савети, међутим, незадовољни су критеријумима расподеле новца, док други сматрају да су додељена средстава и начин њихове расподеле задовољавајући.

Савету бугарске мањине годишње припада око седам и по милиона динара, а новац им је најпотребнији за израду програма наставе на бугарском језику. Председник НС бугарске мањине Зоран Петров каже да средства која сада имају нису ни приближно довољна само да организују рад канцеларија, одржавају седнице националних савета, извршног органа и комисија.

Znači 75.000 evra neje dosta. Pa može i da neje, ja neznam kvo vi mislite i kvo vi je izopšto mnenieto za Nacionalnite saveti! Ako od teje pare placaju daskljete i pecate ucebnicite malko je, ama je mislim da tova ide na teret Ministarstva prosvete, a trebalo bi i direktorkata ako ona ne ide na teret Specijalnih sluzbi koje bez pare nece da sastavljaju programi. E jebiga tako je to u libereralnom kapitalizmu i u partitokratsko-oligarhijskoj demokaratiji!


Poslednji put izmenio Pametnik dana 5th Mart 2011, 8:25 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Stom mi baja dize nodje ja vido kolko su saata!)
Pametnik
Pametnik
član
član

Broj poruka : 95
Points : 115
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu