NOVI CARIBRODSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zadnje teme

Srećan vam Dan Evrope

3 posters

Ići dole

Srećan vam Dan Evrope Empty Srećan vam Dan Evrope

Počalji od popaj 9th Maj 2013, 9:59 am

Na današnji dan 09. maja 2007. Dimitrovgrad je
imao šansu da umesto malog gradića na istoku Srbije za koji niko nije
ni čuo postane mesto gde se održava jedan od najboljih festivala u ovom
delu Srbije. Zamišljen kao festival koji se održava
na dan pobede nad fašizmom, na dan Evrope, Festival je održavan 5
godina uz nevidjeni entuzijazam nekolicine zaljubljenika u rokenrol i
povremena miniranja ljubitelja Biljane Jeftić i ALeksandra Ilića. U
Dimitrovgradu su svirali Glenn Highes, John Lawton -pevač grupe Uriah
Heep, grupa BTR, OT band, Divlje Jagode, Konkurent, Nightshift... Treba i
pomenuti da je zahvaljujući lokalnim "ljubiteljima" rock'n'rolla, lider
grupe Nightshift pozivan na informativni razgovor u policiji u Zemunu
zbog navodnog nelegalnog učešća i pranja novca na Peace festu!!!
Pored hedlajnera, Peace fest je vršio promociju mladih i
neafirmisanih bendova iz regiona. Zbog svega toga Peace fest se našao na
karti sveta i pominjan je na preko 1200 sajtova iz celog sveta. U
Dimitrovgrad su dolazili ljubitelji rokenrola iz Sofije, Niša, Pirota,
Bele Palanke, Pančeva, Kruševca, Kraljeva...
Posle 5 godina
rokenrol je izgubio bitku. Caribrod ponovo
postaje "rupa na persijskom tepihu..." Podsetimo se bar danas na neka
lepša i srećnija vremena, na vreme kada je Caribrod imao priliku da
postane grad. I,ako ovo neko čita, još jednom hvala svim volonterima na
trudu koji su uložili ne bi li festival uspeo. Takodje, želim im da
zadrže sav "nelegalno stečeni novac" po osnovi festivala. PEACE FEST je
preminuo, nema ga više i neće ga biti. Biljana Jeftić već vreba iz
prikrajka...
R.I.P.



Na današnji dan prethodnih godina Dimitrovgrad je bio domaćin pobednicima u besedništvu u Zoranovu čast. Ove godine neće ga biti. Neće biti ni plesa maturanata "Ples sa Evropom". Dragi sugradjani srećan vam Dan Evrope.

popaj
popaj
član
član

Broj poruka : 183
Points : 221
Datum upisa : 09.02.2011
Godina : 60
Lokacija : Caribrod

Nazad na vrh Ići dole

Srećan vam Dan Evrope Empty Re: Srećan vam Dan Evrope

Počalji od POTEMKIN 9th Maj 2013, 12:16 pm

Туга, брате туга .... Crying or Very sad
Али видиш ли дека се све обрнуло наопако.....
Да ми је некој 1999. рек'л да че ... (ај ђи не именујем, знајемо ђи више) да буду по-големи проевропејци од тзв. странака демокртске оријентације, и да че "стиропор" и "лисичић" да потпишу споразумат с Приштину, знајеш ка би му поверувал... никигаш па ни т'гај.
А увек сам си за мене мислил да могу да наслутим и предвидим понекаш, на куде че вр'ви политиката. Shocked

А истите апсурди имаш и у Царибродскуту политику, прво се радујем ко малечко дете и судека се валим кико у "мој Цариброд" увек добива на изборите проевропска демократска опција, која је против тоталитаризам, екстремизам, и останалото што се завршава на "- изам", а оно ..... после изборите работата се завршава по л'ко, па тија што су кобојаги били "моји" зачас постану "њињи" и доведу за преседника оногова "њињитога" а ја ( мислим на некојега цариброџанина кој је гласал на изборитена ) не знам кико си по едикојси пут дозволим да ме преваре овија или онија и да ме убеде дека они несу исти ко предишњите, кико су по-добри, по-одговорни и овија пут нема да пребегну при онија "њињите" чим се промени кључарат што држи парете .....

И наравно, ка се теја "озбиљне работе" обрну за 90 степени, т'гај ништа чудно ако уместо "PEACE FEST" и rock'n'roll у Цариброд се одржи "ПОСЕЛО 202" из 1999.г. а уместо побројените рок музичари главне звезде буду Тома и Андрија Бајић, Ера Ојданић, и офк Биљана Јефтић и Александар Илић... па журка, "оргуље" и опа Ђурђо....
Ако овија политичари мож да постану проевропејци и авангарда, што споменутата музичка елита не би могла да свири и поје рок музику...
А није че гледамо у оп'нците ........
POTEMKIN
POTEMKIN
član
član

Broj poruka : 117
Points : 134
Datum upisa : 12.02.2012
Godina : 107

Nazad na vrh Ići dole

Srećan vam Dan Evrope Empty Re: Srećan vam Dan Evrope

Počalji od Ancika 11th Maj 2013, 3:18 pm

Peace fest i ka ga imashe, mnogo rabote faleoshe u organizacijutu, mali milion puta sam govorila za tova- vishe se izliza. Znalo se je da che se kad-tad ugasi. Jednostavno, nekoji choveci su napravili da on bude neodrziv. Kao da je svete teja godine nekoj "iza kulisa" unishtaval Peace fest. Svaku godinu se do dve nedelje predi festivalat choveci chudeoshe che ga ima li, pa pozivi za ucheshce na bendove d'n dva predi festivalat (Art Diler su jednu godinu, mislim da beshe 2008., ali nesm sigurna konkurisali za ucheshce, a obaveshteni su da uchestvuju znajete li ka- d'n predi festivalat. I odbili su, naravno, jer su mesec po-rano zakazali svirku na drugo mesto). Pa onda problem s aeterniu, koja je trebala da uchestvuje kao predgrupa na Divlje Jagode i josh mnogo drudje rabote. Jedna sitnica za koncertat na Divlje Jagode- tek da se vidi kolko je bila "dobra" organizacija. Meni kazu da che ja da budem zaduzena za akreditacije za novinari i da zbiram prijave na novinari. I teka i beshe. Samo shto karticete napravimo dva sata predi koncertat, jer mi mene beshe recheno samo da napravim spisak i ja ga napravi na vreme i posla na mail, ali do d'n na festivalat nikoj tija spisak neje pogledal. Nema veze. To i neje tolci problem. Doodi PR festivala i pituje me za karticete i ja mu dji davam i on me gleda i se krsti. Pita me kam josh. Ja mu kazem- nema, recheno mi je da napravim samo za novinari. On se uvati za glavu- kaze trebalo da se naprave za svi izvodjachi i organizatori na festivalat. Reko: meni nikoj nishta neje rekl. I teka, to su nekoje sitnice i ne tolko golemi problemi, koji su ukazuvali na to da postoji problem u organizacijutu na festivalat. Kvo god da smo predlagali na starijat caribrodsci forum i na tija tuka, a neje zahtevalo koj znaje kolko pare, a mozda uopshte neje ni zahtevalo pare, neje uzeto u obzir, a ja dobro znam da je ondashnja vlast pratila forumat, bar starijat. Nema veze. Josh gore: Peace fest je dobil politichku konotaciju, t.j. govorilo se je da njega organizuje DS. Chim nekoja manifestacija, koja bi trebala da bude univerzalna, dobije stranachko "opredeljenje"- pishi propalo.

Ancika
član
član

Broj poruka : 113
Points : 147
Datum upisa : 11.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srećan vam Dan Evrope Empty Re: Srećan vam Dan Evrope

Počalji od Ancika 11th Maj 2013, 3:21 pm

Nego, ajde shto Peace Fest nema, to me ne iznenadjuje, nego i Horovodat sinochka beshe siromashan... Ega dovechera bude bolje...

Ancika
član
član

Broj poruka : 113
Points : 147
Datum upisa : 11.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srećan vam Dan Evrope Empty Re: Srećan vam Dan Evrope

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu