NOVI CARIBRODSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zadnje teme

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

+2
ŠiŠa
kjoshka 35
6 posters

Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od kjoshka 35 23rd Septembar 2011, 1:45 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Днес огромното мнозинство от българите живели тогава си спомнят с добро за може би един от най -блестящите ръководители на българската държава през 20-ти век.Само ще отбележа че по времето на ТАТО, България е една от най-развитите икономичски и с най силна армия държави в света, нещо което за съжаление днес е унищожено от неговите наследници.

kjoshka 35
taze član
taze član

Broj poruka : 8
Points : 14
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od ŠiŠa 24th Septembar 2011, 12:05 am

E da , beoshe tolko razvijeni da su tolko Caribrodzanje u tova vreme isli na odmor s`s 200 marce za dve nedelje. A da smo sakali i da smo zbirali pare po Caribrod mogli smo da otkupimo Dragoman. Tegaj znaj kolko su bili razvijeni...
ŠiŠa
ŠiŠa
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 419
Points : 478
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od diskutant 26th Septembar 2011, 9:47 am

Ти май си още малък и не си живял през времето на Тодор Живков. Той изобщо не беше един от най -блестящите ръководители на българската държава през 20-ти век, а беше обикновен прост селянин. През неговото време българия беше най бедан и най изостанала страна. За да си купиш хляб и мляко, трябваше да станеш в 4 сутринта и да се редиш по опашките. Народа беше толкова изумен, че, щом някаде видеше опашка, заставаше на края и започваше да чака без и да знае какво се раздава. Не дей палавецо да ми хвалиш тези времена.
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od kjoshka 35 26th Septembar 2011, 1:23 pm

diskutant1 ::Ти май си още малък и не си живял през времето на Тодор Живков. Той изобщо не беше един от най -блестящите ръководители на българската държава през 20-ти век, а беше обикновен прост селянин. През неговото време българия беше най бедан и най изостанала страна. За да си купиш хляб и мляко, трябваше да станеш в 4 сутринта и да се редиш по опашките. Народа беше толкова изумен, че, щом някаде видеше опашка, заставаше на края и започваше да чака без и да знае какво се раздава. Не дей палавецо да ми хвалиш тези времена.
Дискутанте, а да не ме вземаш за такъв лаик все едно не съм живял в България тия 22 години и едва ли не съм се появил от нищото без да съм имал около себе си поне с 30 години по-стари от мен хора и не са ми разказвали за онова време.Освен това от поведението на познатите ми хора живели тогава и твойто поведение, мога да заключа,че ти според мен си член на някоя партия или в Сърбия или в България с проамериканска орентация.

kjoshka 35
taze član
taze član

Broj poruka : 8
Points : 14
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od diskutant 26th Septembar 2011, 3:57 pm

Да са ти познати тези снимки?

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Clip
100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Clip2
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od kjoshka 35 26th Septembar 2011, 5:43 pm

diskutant1 ::Да са ти познати тези снимки?

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Clip
100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Clip2






Не зная от къде си взел тези снимки, но мен и огромната маса от българите в България, няма да ги излъжеш и нека знаят по-младите хора от българското малцинство за това,което е било създавано по времето на социализма в БГ е унищожено от всички партии управлявали в периода след 10 ноември след 1989 година.Пример- Кремиковци,завода за полупроводникова техника в Правец,ликвидирането на българското селско стопанство(последсвията от тази ликвидация са най-видни днес подобни напъни се правят и в Сърбия) както и ДЗУ Стара Загора , ликвидирането изобщо на високотехнологичния бранш да го оставим на страна ами ликвидацията на хиляди фабрики специялизирани в производството на най-разнообразни дейности от хранитолновкусова до полимерна и текстилна промишленост .Резултатите са налице 400 000 безработни с непрекъснато нарастваща тенденция и 1 милион гастарбайтери.

kjoshka 35
taze član
taze član

Broj poruka : 8
Points : 14
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od diskutant 26th Septembar 2011, 7:36 pm

Или както каза Бай Тошо в Кремиковци 1979. година на честване на рождения ден на завода за полупроводници. Цитат: „Тази година полупроводници, догодина и цели проводници!“
А откъде ли са ми снимките? Аз сам на 57 години, имам колкото щеш такива раскошни снимки от „златното време на Тодор Живков“.
П.с. Знаеш ли какво е радио точка?

Много поздрави другарю kjoshka 35!
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od kjoshka 35 27th Septembar 2011, 6:01 am

diskutant1 ::Или както каза Бай Тошо в Кремиковци 1979. година на честване на рождения ден на завода за полупроводници. Цитат: „Тази година полупроводници, догодина и цели проводници!“
А откъде ли са ми снимките? Аз сам на 57 години, имам колкото щеш такива раскошни снимки от „златното време на Тодор Живков“.
П.с. Знаеш ли какво е радио точка?

Много поздрави другарю kjoshka 35!
Глупости и дискутантови лъжи.
Много поздрави ЛЪЖЕЦО Дискутант!

kjoshka 35
taze član
taze član

Broj poruka : 8
Points : 14
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od diskutant 27th Septembar 2011, 7:50 am

Да продължим с лъжите ми.
Чувал ли си, моето момче за лагерите през социялизма, чувал ли си за Белене?
Само в периода между 1944-та – 1962-ра година през така наречените Лагери на смъртта са минали около 285 хиляди българи. В България е имало най-малко 86 трудово-възпитателни лагери. Комунистическите лагери се създават веднага след 9 септември. Копира се моделът на Сталин. Лагерът в Белене не е първият, но е един от най-зловещите. Наричат го Втори обект. И днес се виждат следите от куршуми.
Там са заточвани хиляди, които били "реакционно настроени против новия режим". Освен бивши депутати, земеделци от партията на Никола Петков, в лагерите на смъртта са изпращани дори младежи между 16 и 18-годишна възраст, само защото родителите им били богати.
Хиляди са работили в мини и каменни кариери.
"Двама души трябва да изкопаят и оформят галерията. 12 вагонетки със 7 тона и двеста на ден", казва баща ми. Който не изпълни нормата в Богданов дол или в Ловеч е бил пребиван до смърт или каран да стои прав с вдигнати ръце няколко часа. "Големците играят цяла нощ карти и пият и като им скимне кажат на разсилния да ги освободи да лягат. Ама това може да е 12, в 2, в 3, цяла нощ". Надзирателите организирали битки между човек и гладни диви прасета. Много хора са избити и хвърляни в масови гробове. Такъв е случаят в мина Света Анна край Парник.
"Между 180 и 200 души вечерно време са ги карали и са ги блъскали в самата шахта и вентилаторът който е работел....просто ги е смелил.
Веднага след 9 септември за няколко месеца без съд и присъда са избити между 20 и 40 хиляди. В Лагерите намират смъртта си хиляди. Противоречиви са числата колко точно са жертвите.
След Унгарските събития и Пражката пролет отново много хора са изпратени в лагери. Без повод, само защото режимът се тресе. В Белене са пращани и хора, които са отказвали да си сменят имената по време на Възродителния процес през 80-те години.
Делото за лагерите беше образувано от прокуратурата през март 90-та година. То е само за издевателствата и убийствата в каменната кариера край Ловеч, защото за другите лагери няма намерени документи.

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Clip

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Belene
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od bubbby 28th Septembar 2011, 12:24 am

Abe diskutante ti se mnogo sastari...

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od kjoshka 35 28th Septembar 2011, 11:22 am

bubbby ::Abe diskutante ti se mnogo sastari...
Грешиш, не се е състарил,продал се е.

kjoshka 35
taze član
taze član

Broj poruka : 8
Points : 14
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od skeleton 28th Septembar 2011, 11:35 am

"При капитализма човек експлоатира човека, а при социализма е точно обратното"
"Милицията принадлежи на народа и народът принадлежи на милицията."
"Да живее СССР - вечният строител на социализма!"
"Съветските болни - най-здравите болни в света!"
"Човекът е главна фигура в животновъдството."

- ТОДОР ЖИВКОВ -

geek king geek lol!

skeleton
skeleton
Moderator
Moderator

Broj poruka : 483
Points : 573
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od Slavica 29th Septembar 2011, 5:22 am

Skele' ti me pa utepa!

A sega moje li po seriozen vapros. Kakva e razlikata v otnoshenieto kam politicheskite zatvornici prez fashismza, po vreme na Car Boris, ot komunisticheskite zatvori po-kasno.

Istoriata pomnime dobre s raztrelite, N. Vapcarov/A. Popov i prochie, no imalo li e takiva izdevatelstva nad narodat s gavra kakvato se ochertavat komunisticheskite zatvori po-kasno.

Ako beshe to bi triabvalo da e dokumentirano. Koumnistite zatvornici koito izleznaha sled 'deveti' niamashe da malchat, shte se garmeshe ot pljuvni, serialni filmi shte se praveha, tomove knigi shte se pisheha, a az do sega nishto nesam prochela za tova a uj v Sofia se uchih. Moje bi gresha.

Samo znam che kogato Slavcho Transki pribira jenata si ot zatvora (za negovite podvizi) tia bila izvanredno slaba, koeto e harakterno za zatvorite vsekoga.
Slavica
Slavica
član
član

Broj poruka : 115
Points : 145
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od diskutant 29th Septembar 2011, 9:49 am

Славице, много хора минаха през тези комунистически лагери. Над 50 царибродски семейства имат близки които са лежали в Белене. Цариброд е градче което най много изпати од комунистическия тормоз. Това ти го казвам от прва ръка защото и аз имам близки които преживяха Белене. Мнозина от тези които ги отмина Голи Оток и и бягаха към „майка България“, получиха – Белене.
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od bubbby 30th Septembar 2011, 1:05 am

E Diskutante deda mi je bil na Goli otok a sestramu sto pobegla u "Majku Balgariju " u Belene i ima dete ot nekoj si oficer tamo,kvo mislis ko su dji tretirali tamo..kao balgari ot zapadnalite pokrajnini ili kao politicki zatvornici....i na dvamata njim pise da su osudjeni i obelezeni za cel zivot

bubbby
Respektabilan član
Respektabilan član

Broj poruka : 436
Points : 500
Datum upisa : 08.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od diskutant 30th Septembar 2011, 10:19 am

Upravo sam o tome i pisao
diskutant
diskutant
Moderator
Moderator

Broj poruka : 462
Points : 570
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od Slavica 1st Oktobar 2011, 4:35 am

Bashta mi beshe u Gerovo, u Sloveniju. Tamo ga strpa Udbata sas svi drugi Bugarski emigranti po onova vreme predi da gi varnu nazad. Komu shto pisano!
Slavica
Slavica
član
član

Broj poruka : 115
Points : 145
Datum upisa : 09.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov Empty Re: 100 godini it rozhdenieto na Todor Zhivkov

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu